Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

ZKUŠENOSTI A SPOTŘEBA EL. ENERGIE

V ROCE 2009  souhrn přesných čísel

Pokusím se zde ještě nastínit spotřebu el energie v roubence. Mám nyní přesný roční odečet spotřeby v plně elektifikované domácnosti, t.j.: včetně el myčky a automat. pračky a ohřevu TUV bojlerem a vaření na indukční desce a také nepřetržitý provoz čističky odpadních vod. No a jistěže také topení tepelným čerpadlem.  Musím také zdůraznit, že teplota v referenční místnosti (obytná centrální místnost) se pohybuje v rozmezí 22 až 23 C a je bez nočního útlumu, t.zn.: že mne nějak přešlo mít v noci menší teplotu a potom ji zase k ránu dohánět, no zkrátka topím rovnoměrně stejně)  Spotřeboval jsem 706kWh VT a 9996kWh NT což při jističi 25kW a jeho pevné sazbě činí celkem za el energii ročně nějakých 30 000,- Kč měsíčně teda 2 500,- Kč
Otázka zní, je to hodně či málo ???  Kdybych topil v litinových Jotulkách, tak určitě ušetřím. Já jsem v roce 2009 opravdu občas zatopil v kamnech, ale to spíše jenom pro náladu z ohně, nebo když byla teplota okolo dvaceti pod nulou. Spálil jsem odhadem tak 2 až 3 kubíky dřeva, což byl stejně odpad ze stavby a ještě ho "mám dost"
Kolik z uvedené spotřeby činí topení a kolik ostatní nelze zjistit, neb nemám podružné měření na čerpadle a ono samé je v rámci úspory pořizovací ceny tak jednoduché, že žádný "měřák" nemá.
02.01.2010 15:54:47
liboslav
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one